Postaw na głowę jest inicjatywą Pawła Leszkowicza i Wojciecha Waleriańczyka , absolwentów Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, w czasie studiów będących przewodniczącymi Koła Naukowego Psychologii Sportu UW. Twórcy Postaw na głowę są pomysłodawcami corocznych konferencji Psychologia w sporcie dzieci i młodzieży organizowanych przez KN Psychologii Sportu UW. Posiadają doświadczenie w pracy psychologicznej z zawodnikami różnorodnych dyscyplin, m.in. piłki nożnej, piłki ręcznej, kickboxingu. Obaj psycholodzy są certyfikowanymi instruktorami rekreacji ruchowej.

 


PAWEŁ LESZKOWICZ
– absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja Psychoterapia) oraz Szkoły Głównej Handlowej (Finanse i rachunkowość). Psycholog sportu oraz instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością samoobrona. Współorganizator cyklu konferencji Psychologia w sporcie dzieci i młodzieży, uczestnik konferencji z zakresu psychologii sportu. Prowadzi konsultacje indywidualne i warsztaty z zawodnikami, współpracując ze szkołami sportowymi i z klubami różnorodnych dyscyplin (m.in. kickboxing, taekwon-do, piłka nożna, siatkówka, lekkoatletyka). Posiadając doświadczenie teatralne (wieloletni członek Teatru Hybrydy UW), swoje umiejętności z zakresu psychologii sportu wykorzystuje także w pracy z artystami. Interesuje się przede wszystkim treningiem mentalnym wykorzystującym pracę z ciałem i badaniami nad psychomotoryką.

 


WOJCIECH WALERIAŃCZYK
– absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Psycholog sportu oraz trener piłki nożnej wyedukowany w Anglii, instruktor rekreacji ruchowej. Posiadacz licencji UEFA B, pracujący w warszawskim oddziale Football Academy. Współorganizator trzech edycji Konferencji „Psychologia w sporcie dzieci i młodzieży”, odbywającej się na Wydziale Psychologii UW. Autor artykułów o psychologii sportu, ukazujących się w fachowym magazynie „Asystent Trenera”. Szczególnie interesujący się tematem perfekcjonizmu w sporcie, twórca pierwszego polskiego narzędzia do badania nasilenia tej dyspozycji psychologicznej u sportowców. Prowadzi konsultacje indywidualne z zawodnikami oraz warsztaty i szkolenia dla trenerów, zawodników oraz ich rodziców.